Останнім часом власники приватних будинків та квартир все частіше відмовляються від штучних матеріалів для обробки своєї оселі. Причиною стає недовговічність таких матеріалів, а також їх нестійкість до зовнішніх факторів(вигорання плівок, пересихання пластикових елементів на сонці т. д.).
За статистикою, в європейських країнах близько 70% вікон є саме дерев'яними, які виготовленні за новими стандартами, з використанням новітніх лакофарбових матеріалів, ущільнювачів, євробрусу, фурнітури та склопакетів.
Основними перевагами дерев'яних вікон є:
- Екологічність. Вікна не виділяють шкідливих хімічних речовин при нагріванні і абсолютно безпечні для Вашого здоров'я.
- Довговічність. Термін стандартної експлуатації сучасних дере'яних вікон 50-60 років(при належному догляді).
- Енергозберігаючі. В приміщенні з дерев'яними вікнами значно легше підтримувати комфортний мікроклімат. Енергоефективність такого приміщення і витрати на його опалення значно знизяться.
- Тихі. Завдяки високій шумоізоляції дерева та якісного склопакету Вам не заважатиме шум з вулиці, навіть в найживіших районах нашого рідного міста Львова.
Перш за все потрібно визначитись з вибором матеріалу. Дерев'яні віконні конструкції виготовляють з хвойних порід (в основному це сосна, модрина) та листяних порід (дуб, ясень, бук).
До переваг вікон із сосни є відмінні теплоізоляційні властивості та невисока ціна, тому вони досить популярні, хоча по ряду характеристик програють конструкціям, які виготовлені із листяних порід дерева.
- Вікна з сосни – добре зберігають тепло в приміщенні, мають достанню міцність, але і водночас деревина є досить м'якою і схильною до механічних пошкоджень.
- Вікна з листяних порід ( дуба, ясеня) – відносяться до твердих порід дерева.
Їх зносостійкість в 2 - 2,5 рази вище, ніж у соснових порід.
Наступним кроком буде вибір склопакету.
Найбільш розповсюдженим є однокамерний та двокамерні склопакети. В однокамерному склопакеті розташовано два скла та одна повітряна камера. У двох камерному відповідно – три скла та дві повітряні камери.
Якщо у Вас підвищені вимоги до енергозбереження, тоді необхідно використовувати двокамерний склопакет так як по своїм характеристикам він є набагато кращим за однокамерний.
Також додатковою опцією до склопакету може бути: енергозбереження, мультифункція, сонцезахист, звукоізоляція , заповнення аргоном та протиударна функція, а також функція віддзеркалення.
Та завершальним етапом є вибір фурнітури.
- Петлі та механізм мають бути розраховані на вагу стулки із запасом. Чим габаритнішою є стулка та склопакет, тим надійнішою і якісною має бути фурнітура. Надійні механізми – виготовлені із сталі з корозійно-стійким покриттям вони будуть служити довше та практично не будуть вимагати регулювання;
- В комплектації фурнітури можна додати функцію мікроліфт. Завданням цієї опції є зняти навантаження з петель і запобігти провисанню стулки. При закриванні стулки мікроліфт її піднімає, знижуючи навантаження на фурнітуру;
- У місцях де є ризик проникнення небажаних гостей, варто комплектувати дерев'яні вікна протизламною фурнітурою;
- Якщо у Вас є маленькі діти – то обов'язково додаємо дитячий замок. Він запобігає відчиненню вікна дитиною, а також підвищує захист від злому;
- Мікровентиляція – одна з корисних функцій фурнітури. При активації мікропровітрювання стулка відходить від рами на декілька міліметрів і по її периметру утворюється вузька щілина. Поставити вікно на мікропрофітрювання надзвичайно просто – повертаємо ручку вгору на 45°;
- Ступеневе провітрювання - поворотом ручки під різними кутами, можна обрати потрібну ширину відкидного відкривання стулки.